top of page

Jak trénuje profík: Den Petra Vakoče

Aktualizováno: 27. 9. 2019


Jak vypadá den profesionálního cyklisty? Jak moc se liší od toho mého, když trénuji? Tyto otázky určitě napadnou tu a tam každého milovníka kol, ať už nedělního jezdce nebo toho, který věnuje tréninku více času. Jeden ze svých zářijových dnů v Andoře nám odtajnil Petr Vakoč. Třeba vás bude v něčem inspirovat.


Okolo 7:30 budíček

Venku si chvilku zacvičím jógu, core a dýchání podle Wima Hofa. Vždycky mě to krásně probudí. Je trochu chladno, ale svítí sluníčko. Tak jako skoro každé ráno tady v Andoře, je to paráda.


8:00, snídaně

Mezi tím jsem nechal vařit jáhly, k nim pak přidám ovčí jogurt, čerstvé ovoce a kakaové boby, čekají mě intervaly, tak dávám hodně sacharidů. Před dlouhými vytrvalostními tréninky snídám vajíčka.8:30, kancelář

Po snídani odpovídám na emaily a zprávy, ještě jednou koukám, co přesně mě dnes čeká za trénink. Vždycky si zhruba pamatuji program na celý týden, ale těsně před tréninkem ještě koukám na konkrétní plán.


9:10, příprava na kolo

Začínám se připravovat na trénink. Jeden bidon s ionťákem, jeden s vodou. Tři tyčinky a pár eur do kapsy. Přemýšlím, co si obléct, ve stínu je jen 10 stupňů, ale za chvilku se oteplí, tak beru jen krátký dres a rukávky s vestou.


9:30, trénink

Na trénink vyrážím ve skupince, máme sraz s Enrikem Masem, klukama z Movistaru a jede s námi i Aleix Espargaró, závodník MotoGP. Všichni bydlíme kousek od sebe, na sraz to mám kilometr.

Na programu mám 3,5 hodiny se silovými intervaly a sprinty.

Jedeme společně pod kopec, tam se rozdělíme, každý má trochu jiný trénink. Já dnes jedu šest dvouminutových intervalů na těžký převod, zakončených sprintem. Mám úplně posekané nohy.

Pokračuji volně nahoru, a když máme všichni hotovo, společně pokračujeme dál.


12:00, přestávka

Zastavíme na rychlé kafe, doplníme vodu do bidonů a vyrážíme zpět. Někteří si ještě přidávají, ale já mám prozatím hotovo. Odpoledne mě ještě čeká posilovna.


14:00, oběd

K obědu si dělám krůtí plátek v troubě s trochou zeleniny. Je to za chvilku hotové, brambory mi zbyly od večeře, tak je tam jen přihodím ohřát na závěr.

15:00, odpočinek

Venku je krásně, tak si ještě rychle dělám filtrované kafe a jdu si sednout na terasu. Mám zásadu, že po třetí hodině už kafe nepiju, aby mi to neovlivňovalo spánek.

Zkouknu intervaly a píšu zprávu trenérovi. Pak měním počítač za knížku.


15:50, posilovna

Vyrážím do posilovny. I přes sezonu chodím jednou týdně do fitka, zaměřuji se hlavně na výbušnost. Krátké rozcvičení, výskoky na bednu, dvě série s volnou osou a core na závěr. Trvá mi to lehce přes hodinku.


17:20, televize

Sleduji závěr etapy na Vueltě. Vyhrává Sep Kuss. Asi týden před jejím startem jsem s ním objel v Andoře trénink, říkal jsem si, že v kopcích za ním docela trpím, tak už vím proč.


18:00, Pokeat

V Andoře je se mnou tento týden Michal Kočí, se kterým společně děláme naše zdravé svačinky Pokeat. Připravujeme celý nový brand a několik dalších produktů. Máme teď plno práce s novým designem a návrhem webu.

Během tréninkových dnů se firmě věnuji hoďku až dvě, o volných dnech to často bývá mnohem více. Zase během závodů se k tomu moc nedostanu, tak se snažím jindy.


20:30, večeře

Večeře - většinou si vařím doma, ale dnes jsme šli na večeři do restaurace. Dávám si salát a jako hlavní chod výborné jehněčí na grilu. Salát je součástí skoro každé mé večeře, zejména když trénuji dvoufázově. K obědu si většinou dávám jen drůbeží maso se sacharidovou přílohou, abych nemusel mít moc dlouhou pauzu před dalším tréninkem.

Večer je pak prostor dát si více zeleniny a párkrát do týdne červené maso.

Lidé jsou tu zvyklí večeřet velmi pozdě, o půl deváté se otevírá, ale rušno začíná být až po půl desáté.


22:00, procházka

Jdu se na chvilku projít ven, lépe se mi pak usíná.


22:45, kniha

Před spaním rád relaxuji u knížky. Teď mám rozečtený životopis Leonarda da Vinciho od Waltera Isaacsona.


23:15, večerka

Usínám okolo čtvrt na dvanáct.

816 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page