top of page

Vaky o Van der Poelovi, mikině i kostkách


Rozhodl se k důležitému kroku. Petr Vakoč je od letoška součástí týmu Alpecin-Fenix. Celku, za který závodí současný cyklistický přízrak Mathieu van der Poel. Na společném soustředění v prosinci už Čech poznal, jak funguje tým i jeho největší hvězda a dozvěděl se vlastní program pro tuto sezonu.


O Van der Poelovi

Dovednosti Mathieu van der Poela má nakoukané téměř každý cyklistický fanda. Jaké kousky vyvádí při cyklokrosu, jak účinná je páka v jeho dlouhých nohou při závodech horských kol nebo jak za to umí vzít na silnici. Hodně lidí ale zajímá, jaký je i jinak.

„Je hrozně fajn, komunikativní, nadšený, uvolněný, tvoří v týmu dobrou atmosféru. Na kole je nezkrotitelný. Při tréninku vždycky někde zrychlil, nastupoval, na kole si hraje, skáče přes obrubníky. Má úžasný výkon a energii, je s ním legrace. Je to výborný týmový kolega,“ popsal ho Vakoč.


O Van der Poelově mikině

Povahové vlastnosti jsou jedna věc. Vakoč ale nechtěně poznal i to, jakou velikost oblečení Van der Poel nosí. Na týmové prezentaci v Amsterdamu si totiž vyměnili mikiny, takže do Prahy přivezl i kousek slavného Van der Poela, který byl v Česku naposledy v listopadu na Světovém poháru v Táboře.


O kostkách

Na jaro se Petr hodně těší, hlavně na závody na kostkách, které si vyzkouší jako profesionál poprvé. Nečeká ho sice světoznámý kostitřas Paříž - Roubaix, ale během jara si projede jiné známé kostkové klasiky. „Už s Quick Stepem jsem byl domluvený, že v sezoně 2018 budu závodit na kostkách, ale přišlo zranění. Minulý rok jsme se domluvili, že zůstanu u běžného programu. Teď za mnou vedení týmu Alpecin-Fenix přišlo s tím, že ve mě věří, že zase budu vyhrávat závody a chtějí, abych závodil na kostkách. Myslí si, že mi to bude sedět. A je to i můj plán. I to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl pro změnu týmu,“ popsal Vakoč.


O zádech

Právě záda, která hodně utrpěla při nehodě na začátku roku 2018, byla důvodem, proč ještě loni tyto náročné podniky vynechal. Teď už startu ale nic nebrání. „Co se týče zad, nedokážu to teď úplně říct, ale nevidím důvod, proč by to nemělo vyjít. Hodně trénuju na horském kole a záda jsou v pohodě. Dost se zaměřuju na to, abych byl fit, tak si myslím, že to budu snášet ještě líp než normálně.“


O zdravém jídle

Fit udržuje nejenom záda, ale také celé tělo pomocí zdravé stravy. A i to, jak na ni dbají v novém týmu, je mu sympatické. „Na soustředění jsme měli i vlastního kuchaře, jídlo bylo výborné, jak chutí, tak se mi líbilo i složením. Měli jsme dané, kolik toho můžeme sníst, aby měl trénink co největší efekt. Takže to bylo takhle propracované a hodně náročné,“ pochvaloval si Vakoč, který se zdravému stravování věnuje i ve svém podnikání – zdravých svačinkách Pokeat. „Neustále vylepšujeme naše svačinky a díky tomu můžu zaměřovat svou pozornost i mimo cyklistiku. Teď jsem měl víc prostoru se tomu věnovat, ještě i ten následující měsíc na to bude víc času, pak už se budu zaměřovat víc na závody.“


O sázce s atletkou Hejnovou

Ani o Vánocích nehřešil a napekl zdravé cukroví. „Se Zuzkou Hejnovou jsme navázali před Vánoci na náš loňský souboj na atletické dráze. Tentokrát se odehrál v kuchyni, kdy jsme pekli cukroví, což je další možnost, jak se zabývat zdravým jídlem a rozšířit mezi lidmi povědomí o tom, jak se dá jíst zdravě,“ doplnil Vakoč.


O programu

Teď ale přijde na řadu další soustředění, trénink a na konci února už závody. „Máme tam na programu Ruta del Sol, Vuelta ao Algarve a Tour of Antalya. Jeden z nich by měl být mým prvním startem. Pak bych měl pokračovat v Belgii na Omloop Het Nieuwsblad, pak Strade Bianche, Milán - San Remo a dále kombinovat některé jednorázové kostkové závody v Belgii a pak i Ardeny,“ prozradil.

1 452 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page